Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Mažasis dviračių žiedas (D2)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
37 km
9 val.
13
Maršruto danga
70% Asfaltas
15% Žvyrkelis

Populiariausias turistinis maršrutas adaptuotas dviratininkams. Maršrutas sudarytas taip, kad būtų kiek įmanoma išvengta itin intensyvaus eismo kelių, ir ten, kur yra kelios alternatyvos, buvo pasirenkami įdomesni keliai. Maršrutas veda per pačias vaizdingiausias parko vietoves, aplanko įdomiausius lankytinus objektus: Ladakalnį, Ginučių papiliakalnės piliakalnį, Šiliniškių apžvalgos bokštą, Salų II etnografinį kaimą, Ginučių vandens malūną, Medžiukalnio šaltinį ir kt.

Žiedinis 5-7 val. dviračių maršrutas, prasidedantis Palūšėje.

Palūšė – Antalksnė. Maršruto pradžia prie Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro. Nuo stovėjimo aikštelės važiuokite į kairę. Pravažiavę parduotuvę sukite į dešinę. Pašakarvio gatvėje asfalto danga netrukus baigiasi. Žvyrkeliu važiuokite apie 2,5 km. Ties Šilinės kaimu kelias daro staigų posūkį į kairę. Ties pamiške žvyrkelis pereina į miško keliuką. Važiuokite juo iki Šakarvos stovyklavietės. Važiuokite toliau ir už 50 m atsiremsite į asfaltą. Sukite į dešinę, važiuokite į Šakarvos kaimą. Netrukus privažiuosite sankryžą, joje sukite į dešinę, Kirdeikių link. Už 4,3 km Kaukiškėje prie kelio yra atokvėpio aikštelė. Už 1,5 km nuo Kaukiškės sankryžoje sukite dešinėn į Antalksnės kaimą. Ties sankryža ant kalvos stovi trys skulptūros. Maždaug už 0,5 km privažiuosite Antalksnę.

Antalksnė - Ginučiai. Kaimo sankryžoje sukite į dešinę. Dar už 250 m pasukite į kairę ir važiuokite Salų kaimo link. Privažiavę sankryžą sukite į kairę ir važiuokite Salų II kaimo link. Kaimo pradžioje pravažiavę dešinėje kelio pusėje stovintį kluoną sukite į dešinę ir važiuokite iki trišalės sankryžos, esančios prie Linkmeno ežero. Pasukite į kairę ir pravažiavę ežerų protaką pasieksite Ladakalnį. Nuo jo leiskitės žemyn tokiu pat takeliu šiaurės kryptimi Ginučių piliakalnio link. Privažiavę asfaltą sukite į dešinę. Už 700 m Ginučių piliakalnio papėdėje įrengta atokvėpio aikštelė. Iš čia esančios automobilių stovėjimo aikštelės  į šiaurės vakarus veda lauko keliukas. Už maždaug 400 m jis atsiremia į kitą keliuką. Sukite į dešinę ir maždaug už 500 m privažiavę asfaltuotą kelią sukite kairėn. Už 0,5 km privažiuosite Šiliniškių apžvalgos bokštą. Nuo čia grįžkite atgal į Ginučių kaimą ir važiuokite pagrindiniu keliu iki Ginučių vandens malūno.

Ginučiai - Vaišniūnai. Nuo Ginučių malūno iki Trainiškio kaimo kelias 4 km vingiuoja pro Joskučio ežerą ir vaizdingomis Baluošo pakrantėmis. Trainiškio kaime galite aplankyti jau nugriuvusį, bet vis tiek įspūdingą Trainiškio ąžuolą. Toliau važiuokite pagrindiniu keliu iki Vaišniūnų kaimo.

Vaišniūnai - Palūšė. Pravažiavę kaimą sukite į dešinę, Ignalinos link. Nuo kryžkelės nuvažiavus apie 4,6 km miškas baigiasi. Dešinėn pamiške veda nedidelis asfaltuotas keliukas. Juo pavažiavę apie 0,5 km pasieksite Gaveikėnų malūną. Nuo malūno važiuokite tiesiai per Gaveikėnų kaimą. Kaimo gale, kur asfaltuotas kelias daro staigų posūkį kairėn, važiuokite tiesiai. Dešinėje prasideda miškas, kairėje - fermos pastatai. Už 0,5 km kairėje bus proskyna. Iškart už jos į kairę atsišakoja miško keliukas, į kurį ir reikia pasukti. Pavažiavę miško keliuku apie 0,5 km išvažiuosite į asfaltuotą kelią. Sukite kairėn. Už 300 m į dešinę atsišakoja miško keliukas, kuriuo ir reikia važiuoti. Už 300 m keliukas atsiremia į asfaltuotą kelią. Kirtę kelią iškart sukite dešinėn į dviračių taką. Asfaltuotas dviračių takas eina mišku lygiagrečiai su pagrindiniu keliu ir baigiasi Palūšėje.

 

Maršrutas parengtas Aukštaitijos Nacionalinio parko.

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Jo
    Jonas
    2019-08-20

    Beveik visą laiką reikia važiuoti plentu - daug mašinų - su vaikais nepavaziuosi, žodžiu nieko gero.

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones