Artėjant šv. Kalėdoms, Paliesiaus dvarą užlies klasikinė muzika: skambės vieni gražiausių ir sudėtingiausių kūrinių smuikui ir fortepijonui, retai atliekami Lietuvoje. Gros du talentingi atlikėjai: smuikininkė Ugnė Liepa Žuklytė ir Serbijos pianistas Djordje Radevski. Kviečiame pasitikti šventes su muzika!
Smuikininkė Ugnė Liepa Žuklytė gimė 2001 m. gruodžio 5 dieną Vilniuje. 2008 m. įstojo į M. K. Čiurlionio menų mokyklą, mokėsi Naujosios Vilnios muzikos mokykloje, studijavo „Folkwang Universitat der Kunste“ Vokietijoje, šiuo metu studijuoja Karališkajame muzikos koledže Londone su profesoriumi Radu Blidar. Dalyvavo meistriškumo kursuose su tokiais atlikėjais kaip Maxim Vengerov, Lynn Chang, Zakhar Bron, Petru Munteanu, Eszter Haffner, Alina Ibragimova, Sergei Krylov, Pavel Berman, Marianne Piketty, Boris Garlitsky and Francesca Dego.
Vos aštuonerių metų Ugnė tapo Respublikinio B. Dvariono konkurso laureate, apdovanota specialiu prizu už muzikinę interpretaciją, tais pačiais metais tapo J. Urbos konkurso I vietos laimėtoja. Aštuonerių smuikininkė taip pat debiutavo solo su Lietuvos kameriniu orkestru, būdama vienuolikos pelnė specialųjį Urbos šeimos prizą (Grand Prix), o pirmasis jos atliktas koncertas buvo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru vos dvylikos metų: smuikininkė atliko F. Mendelssohn koncertą smuikui e-moll. Ji taip pat yra laimėjusi pirmąją premiją III tarptautiniame V. Radovičiaus konkurse, pirmąją premiją tarptautiniame konkurse „Renaissance“, didįjį prizą ir specialų apdovanojimą tarptautiniame konkurse „Baltijos perlai“, pirmąjį prizą respublikiniame Aleksandro Livonto konkurse ir kitur. Ji yra Karalienės Mortos premijos laureatė, pelnė „Harrison-Frank“ šeimos fondo apdovanojimą, buvo remiama M. Rostropovičiaus fondo.
Smuikininkė daug kartų pasirodė su įvairiais Lietuvos orkestrais – šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Kauno simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru – Kauno filharmonijoje, Nacionalinėje filharmonijoje, festivaliuose ir kitur, diriguojant prof. J. Domarkui, Prof. D. Katkui, dir. M. Pitrėnui, dir. D. Pavilioniui, dir. M. Staškui. Ji taip pat grojo įvairiuose orkestruose ir kameriniuose ansambliuose, o šiuo metu yra kvarteto „Inverno“ pirmoji smuikininkė, okteto „The Trypiantis“ pagrindinė smuikininkė, Karališkojo muzikos koledžo filharmonijos ir simfoninio orkestrų bei dirigentų podiumo narė. Smuikininkė yra remiama „ABRSM“ stipendija.
„Tai nepaprastai talentinga ir rimta jauna atlikėja, pasižyminti puikiomis prigimtinėmis techninėmis ir emocinėmis savybėmis, o svarbiausia – rimtu požiūriu į atliekamos muzikos temą ir originalią kompozitoriaus idėją, kas retai būdinga jauno amžiaus muzikantams,“ – teigia profesorius Juozas Domarkas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas.
Pianistas Djordje Radevski gimė 1998 m. Niše, Serbijoje, muzikantų šeimoje. Nuo pat studijų pradžios jis išsiskyrė gebėjimais ir pelnė daugybę apdovanojimų Serbijoje ir užsienyje. Iš jų svarbiausi: I-oji premija 46-ajame tarptautiniame pianistų konkurse „Virtuosi Per Musica di pianoforte“ Ūstyje prie Labės, Čekijoje, III-oji premija Tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse, skirtame Vladimir Horowitz atminti, Kijeve, Ukrainoje, I-oji premija tarptautiniame konkurse „Davorin Jenko“ Belgrade, Serbijoje, I-oji premija „Concours Breughel“ konkurse Briuselyje, Belgijoje, ir laureato titulo („Grand Prix“) respublikiniame konkurse Belgrade bei finalisto premijos „Premi Iturbi“ konkurse 2023 m. Valensijoje, Ispanijoje, laimėjimas. Nuo 2006 m. už pasiekimus atlikėjas aštuonis kartus gavo Nišo savivaldybės prizą, o 2016 m. jam buvo įteikta „Constantinus“ fondo Niše premija, skirta perspektyviausiam jaunajam menininkui.
D. Radevski lankė tokių garsių pianistų ir pedagogų kaip Louis Lortie, Avedis Kouyoumdjian, Dmitri Alexeev, Ljudmila Romanov, Atanas Kurtev, Natalya Deeva, Vladimir Ovchinnikov, Juri Bogdanov meistriškumo kursus.
Jis dalyvavo įvairiuose festivaliuose: NIMUS muzikos festivalyje Serbijoje, „Festival du Vexin“ ir „Les Concerts de Poche“ Prancūzijoje, „LacMus“ ir „Amiata“ festivaliuose Italijoje, „Domaine Forget“ Kanadoje, „Dresdner Musikfestspiele“ Vokietijoje. 2016 m. spalio mėn. pianistas tapo reziduojančiu menininku Karalienės Elžbietos muzikos koplyčioje Belgijoje, profesorių Louis Lortie ir Avedis Kouyoumdjian klasėje, bei Briuselio karališkosios konservatorijos studentu.
Jis buvo vienas iš atlikėjų, įrašęs A. Recha kūrinius dviguboje kompaktinėje plokštelėje: joje buvo interpretuotos A. Recha „Variations sur un thame de Gluck“. Yra pasirodęs kartu su Valonijos karališkųjų rūmų orkestru ir dirigentu Frank Braley, su maestro Santiago Meza, su Flandrijos simfoniniu orkestru ir maestro Jan Latham-Koenig. Kaip solistas grojo tokiose salėse kaip „Brugge Concertgebouw“, Antverpeno „deSingel Internationale Kunstcampus“, „Flagey“ ir „Wigmore Hall“.
Magistro laipsnį pianistas įgijo Karališkajame muzikos koledže, kur studijavo pas profesorių Dmitrij Alexeev ir Vitaly Pisarenko. D. Radevsky buvo skirta „Reinhold-Blüthner“ stipendija. Šiuo metu jis studijuoja Antverpeno karališkojoje konservatorijoje pas profesorę Polina Leschenko.
Dalintis nuoroda el. paštu