Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Koncertas „Moterų pašnekesiai“ Paliesiaus dvare

Koncertai

Kovo 8 d. Paliesiaus dvaro koncertų salėje – koncertas „Moterų pašnekesiai“!

Pavadinimas įkūnija koncerto programos idėją ir moto. Jonas Paulius II yra sakęs, kad moters paskirtis – atskleisti grožį. Moteris kuria jaukumą, o jis susijęs su grožiu. Grožis ir jaukumas eina koja kojon. Pačia moterimi gėrimasi ir grožimasi, ji taip pat turi gebėjimą pamatyti ir atskleisti kito žmogaus vidinį grožį. Moteris graži dar ir dėl to, kad ji turi ypatingą duotą gebėjimą būti dėl kito. Moteris turi ypatingą jautrumą kitam ir tas jautrumas leidžia jai ypatingu būdu atrasti grožį ir jį atskleisti.

Smuikininkė Silvija Vaitkevičiūtė ir pianistė Eglė Kižytė-Ramonienė kviečia klausytis programos „Moterų pašnekesiai“, kurioje skambės gražiausi kūriniai smuikui ir fortepijonui, parašyti moterų kompozitorių Clara Schumann bei Amy Beach ir kompozitorių vyrų, Enrique Granados, Olivier Messiaen, Manuel de Falla ir kitų, kurie dedikavo juos moterims. Kiekvieno kūrinio atsiradimo idėja įdomi ir intriguojanti. Su visomis istorijomis klausytojus supažindins pačios atlikėjos, ne tik kūrinius atlikdamos, bet ir pristatydamos juos publikai.

Smuikininkė Silvija Vaitkevičiūtė yra aktyvi Lietuvos muzikos profesionalų bendruomenės narė. Nuo 2015 m. ji yra Kauno miesto simfoninio orkestro smuikininkė, nuo 2016 m. dirba Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje smuiko mokytoja, aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir kamerinių ansamblių sudėtyse. Ji yra koncertavusi festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Olandijoje. Su pianistėmis Egle Kižyte-Ramoniene, Jone Punyte-Svigariene, Simona Zajančauskaite, Milda Umbrusevičiūte bei sopranu Dovile Kazonaite Silvija rengia klasikinės muzikos koncertus, dažniausiai atlieka XIX ir XX a. muziką. Su partneriais yra paruošusi programas „Senojo Paryžiaus muzika“, „Pasaulio dainų naktis III“, „Tikra istorija“ ir kt.

Įgytas išsilavinimas ir kvalifikacijos leidžia smuikininkei užtikrinti sėkmingą ir kokybišką veiklą orkestre ir sklandų mokymą. S. Vaitkevičiūtė 2004 m. baigė Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos smuiko klasę, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2008–2009 metais pagal Erasmus studijų programą buvo išvykusi studijuoti į Zalzburgo „Mozarteum“ universitetą. 2010–2012 m. studijavo ir įgijo magistro laipsnį Leipcigo Felixo Mendelssohno-Bartholdy aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje.

Silvija yra laimėjusi prizus tarptautiniuose jaunųjų smuikininkų konkursuose, grojo tarptautiniuose „Deutsch–Skandinavische Jugend–Philharmonie“, „International music session of the Association of Baltic Academies of Music“ ir „Baltic Youth Philharmonic“ jaunimo orkestruose, atliko praktiką Leipcigo orkestre „Mitteldeutscher Rundfunk Sinfonieorchester Leipzig“. Tobulinosi meistriškumo kursuose  „Internationalen Meisterkurse Osnabrück“ ir „The International Holland Music Sessions Bergen NH“ Nyderlanduose.

Pianistė Eglė Kižytė-Ramonienė 2004 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur 2008 m. baigė fortepijono bakalauro, 2010 m. – magistrantūros studijas. 2014 m. LMTA Eglei Kižytei-Ramonienei suteiktas Meno daktaro laipsnis. 2007 m. Eglė Kižytė-Ramonienė pagal „Erasmus / Socrates“ mainų programą studijavo Frosinone (Italija) esančioje „Conservatorio di Musica Licinio Refice“. 2009 m. pagal tą pačią programą atliko koncertmeisterio praktiką Liono konservatorijoje Prancūzijoje („Conservatoire national supérieur musique et  danse de Lyon“).

Dr. Eglė Kižytė-Ramonienė yra profesionali pianistė, aktyviai koncertuojanti Lietuvoje ir užsienyje. Ji bendradarbiauja su ansambliu „Musica Humana“, Lietuvos kompozitorių sąjunga bei daugeliu žymių atlikėjų: bosu T. Girininku, baritonu G. Prunskum, smuikininke R. Lipinaityte, mecosopranu S. Šeryte ir kt. Eglė yra koncertavusi Švedijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Liuksemburge, Latvijoje ir Turkijoje.

Programa

Enrique Granados – „Danza Triste“ („Liūdnas šokis“) ir „Andaluza“ („Andalūziškas šokis“) iš ciklo „Danzas espanolas“ („Ispaniški šokiai“), op. 37

Clara Wieck Schumann – Trys romansai smuikui ir fortepijonui, op. 22

Manuel de Falla – Ispanų liaudies dainos smuikui ir fortepijonui (dedikuota Idai Godebskai)
1. El paño moruno (Maurų audinys)
2. Nana (Lopšinė)
3. Cancion (Daina)
4. Polo (Čigoniška daina)
5. Asturiana (Asturijos rauda)
6. Jota (Chota)

Nino Rota – „Improvviso“ smuikui ir fortepijonui iš Gianni Franciollini filmo „D‘amanti senza amore“ („Nemylintys mylimieji“)

– – – – Pertrauka – – – –

Amy Beach – Romansas smuikui ir fortepijonui, op. 23

Maurice Ravel – koncertinė rapsodija „Tzigane“ („Čigonė“) smuikui ir fortepijonui

Manuel Ponce–Heifetz – „Estrellita“ („Žvaigždutė“) smuikui ir fortepijonui

Olivier Messiaen – Fantazija smuikui ir fortepijonui