Kovo 22 d. Paliesiaus dvare – pirmasis legendinio dainininko, kontratenoro Gérard Lesne ir barokinio ansamblio „Le Concert Universel” pasirodymas Baltijos šalyse!
Kontratenoras apskritai yra labai retas balso tipas ir pats aukščiausias iš vyrų operinių balsų – be to, G. Lesne yra apdovanotas balsu, kurio viršutinis registras ryškus, o galingas žemasis registras pasižymi ypatingu švelnumu, kurį daugelis dainininkų pasiekia tik po ilgų sunkaus darbo metų. Nors muzikinę karjerą pradėjo kaip roko dainininkas, dabar G. Lesne yra vienas svarbiausių senovinės muzikos atlikėjų visame pasaulyje, laukiamas garsiausiose salėse, išleidęs virš 70 puikiai įvertintų ir apdovanotų albumų, gavęs garbingą Prancūzijos meno ir literatūros kavalieriaus ordiną. Kartu su ansambliu „Le Concert Universel” jis Paliesiaus publikai paruošė ypatingą programą, tad kviečiame nepraleisti šio neeilinio pasirodymo!
Žymiojo kontratenoro Gérard Lesne ir ansamblio „Le Concert Universel“ sukurta programa gimė iš džiaugsmo, susitikus ir žmonėms, ir menui. Ji sumanyta kaip knyga, kurios kiekvienas atverstas puslapis kelia nuostabą, leidžia atrasti kiekvieno žmogaus gyvenimo centre esančią meno kvintesenciją. Ši muzika – tarsi sugrįžimas prie esminių dalykų, dalijimasis grožio paprastumu ir kūrybine energija.
Skambės balsas, paliečiantis pačią mūsų esybės gelmę, virpesiai, nuaidintys knygos puslapiais, išaustais iš vokalinių ir instrumentinių kūrinių, gija, kurios vidinė dinamika niekad nenutrūksta ir kurioje kaitaliojasi gylys, meditacija ir džiaugsmas. Kruopščiai parengta programa tarsi gyvenimo siūlas įsups į emocijų ir muzikinio spindesio kupiną vakarą, garsus į bendrą melodiją subtiliai pinant Gérard Lesne ir ansambliui „Le Concert Universel“.
Kontratenoras Gérard Lesne yra įrašęs daugiau kaip 70 įrašų (iš jų 30 su savo ansambliu „Il Seminario Musicale“), pelnęs 3 „Victoires de la Musique Classique“ apdovanojimus, koncertavęs geriausiose tarptautinėse scenose ir yra viena iš labiausiai vertinamų muzikos pasaulio asmenybių. Jis – savamokslis muzikantas su turtinga įvairių muzikos stilių (džiazo, poproko, elektronikos) patirtimi, padaręs puikią karjerą senosios muzikos srityje. Tačiau jo misija toli gražu neapsiriboja kūrinių interpretacija. Jam būti menininku – tai būti tarpininku, kone šamanu.
Profesionalų barokinį ansamblį „Le Concert Universel“ 2017 m. įkūrė smuikininkė Juliette Roumailhac. Jame groja su prestižiškiausiais ansambliais koncertuojantys atlikėjai, pripažinti dėl virtuoziškumo, subtilumo ir gilios kūrinių interpretacijos senoviniais instrumentais.
Ansamblis savo pavadinimą ir meninį identitetą kildina iš humanistinės koncepcijos, kurią apibendrina XVIII a. pasaka apie visus pasaulio paukščius, kurie bandė vieningai giedoti vadovaujant Neapolio lakštingalai, tačiau visiškai nesėkmingai – kilo tik baisi kakofonija. Tuomet kitas, labiau į kompromisus linkęs paukštis leido kiekvienam giedoti savo tonu, natūraliai – kad darnoje gimtų „didysis visuotinis koncertas“, kuriame „konkretūs disonansai sudaro visumos harmoniją“.
Ansamblis „Le Concert Universel“ išleido Jean-Marie Leclair (1697–1764) skirtą kompaktinę plokštelę („Claves“), kuri sukurta kaip šio smuikininko, šokėjo, kompozitoriaus ir apskritai iškilaus menininko portretas.
Programa
Nežinomas portugalų autorius – „Senhora del mundo“
Maurizio Cazzati – Passacaglia (iš „Trattenimenti per camera“)
Francesco Cavalli – „Delizie contente“ (iš operos „Il Giasone“)
Georg Friedrich Händel –
Sinfonia (iš operos „King Arthur“)
Simfonija ir arija „Cara Sposa, amante cara“ (iš operos „Rinaldo“)
Improvizacija (vokalas, archiliutnia)
Henry Purcell – „Music for a while“
Nicola Matteis – „Aria amorosa“
Georg Friedrich Händel – „Ombra mai fù“ (iš operos „Xerxes“)
Antonio Vivaldi – „La Follia“ dviems smuikams ir klavesinui
Nežinomas autorius – „Ave nobilis“ (iš rinkinio „Carmina Burana“)
Alessandro Stradella –
Arija „Se pegno gradito voi siete di morte“
Rečitatyvas „Godete pur, godete“
Arija „Io per me“
(iš oratorijos „San Giovanni Battista“)
Marc-Antoine Charpentier – „Il faut aimer, c’est un mal nécessaire“
Jean-Baptiste Lully – Arija „Ô tranquille Sommeil, que vous êtes charmant!“ (iš operos „Persée“)
Henry Purcell – „Air du froid“ (iš operos „King Arthur“)
Dalintis nuoroda el. paštu