Maršrutas automobiliu „Mažasis parko žiedas“ (A1)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
46 km
4.5 val.
7
Maršruto danga
90% Asfaltas
10% Miško kelias

Žiedinis pusdienio automobilių maršrutas, prasidedantis Palūšėje.

Palūšė - Ginučiai. Maršruto pradžia prie Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro. Nuo stovėjimo aikštelės sukite į kairę ir važiuokite Šakarvos link, pietvakarių kryptimi. Maždaug už 3 km pasieksite Šakarvos kaimą, iš karto už jo sukite į dešinę, Kirdeikių link. Ties šia sankryža galite apžiūrėti XII a. pilkapyną. Pakeliui galite stabtelti Kaukiškės apžvalgos aikštelėje ir pasigrožėti atsiveriančia panorama į Lūšykščio ir Lūšių ežerus bei apžiūrėti „Kelininko“ skulptūrą. Už 1,5 km nuo Kaukiškės bus sankryža. Keliaukite tiesiai ir dar už 2 km, privažiavę sankryžą, sukite į dešinę, Ladakalnio ir Ginučių piliakalnio link. Pasigrožėjus ežerų vaizdais nuo Ladakalnio siūlome užlipti ant Ginučių piliakalnio, nuo kurio atsiverianti panorama taip pat įspūdinga. Toliau keliaukite Ginučių kaimo link.

Ginučiai - Kirdeikiai. Kaime privažiavę sankryžą sukite į kairę. Išvažiavę iš Ginučių kaimo greitai pasieksite Šiliniškių apžvalgos bokštą - jis dešinėje kelio pusėje. Važiuojant toliau pagrindiniu keliu už 3 km bus sankryža, sukite į dešinę. Už 400 m bus dar viena sankryža, vėl sukite į dešinę ir važiuokite  Kirdeikių link. Miestelyje siūlome apžiūrėti bažnyčią ir už jos paežere einantį skulptūrų taką, užsukti į Kirdeikių kraštotyros muziejų.

Kirdeikiai - Stripeikiai - Ginučiai. Pravažiavę Kirdeikius trišalėje sankryžoje sukite į dešinę, Stripeikių kaimo link. Kelionę tęskite žvyrkeliu iki pat Stripeikių kaimo. Kaimo sankryžoje sukite į dešinę ir maždaug už 500 m privažiuosite Senovinės bitininkystės muziejų. Nuo muziejaus toliau keliaukite žvyrkeliu. Pakeliui galite apžiūrėti Papliaušio drevinę pušį, stabtelėti prie Papliaušio šaltinio. Maždaug už 5 km nuo muziejaus išvažiuosite prie asfaltuoto kelio. Ties šia sankryža, dešinėje kelio pusėje, miške, yra Ginučių pilkapynas. Pasukę į dešinę pasieksite Ginučių kaimą, o šalia pagrindinės gatvės pamatysite vandens malūną.

Ginučiai - Vaišniūnai. Apžiūrėję ekspoziciją grįžkite atgal į kaimo pradžią. Toliau kelionę tęskite pagrindiniu asfalto keliu. Trainiškio kaime galite apžiūrėti jau nugriuvusį 800 m senumo ąžuolo kamieną. Nuo Trainiškio kaimo keliaukite rytų kryptimi. Maždaug už 2,5 km privažiuosite Medžiukalnio šaltinį.  Jis dešinėje kelio pusėje, link šaltinio veda takelis. Toliau važiuokite asfalto keliu, maždaug už 400 m kairėje kelio pusėje yra Vaišniūnų, Medžiukalnio pilkapynas. Tęsdami kelionę rytų kryptimi privažiuosite Vaišniūnų kaimą, kuriame prie kelio pamatysite Vaišniūnų ąžuolą.

Vaišniūnai - Palūšė. Pravažiavę Vaišniūnus sankryžoje sukite dešinėn, Ignalinos link. Nuo kryžkelės nuvažiavus apie 4,6 km miškas baigiasi. Dešinėn pamiške veda nedidelis asfaltuotas keliukas. Juo pavažiavę apie 0,5 km pasieksite Gaveikėnų malūną. Jį apžiūrėję grįžkite prie pagrindinio kelio ir sankryžoje sukite į dešinę. Už maždaug 1,5 km pasieksite sankryžą. Sukite į dešinę. Už 2 km privažiuosite Palūšę.

 

Maršrutas parengtas Aukštaitijos Nacionalinio parko.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones