Ignalinos krašto muziejuje galima susipažindinti su šių vietų ir gyventojų istorija, jų amatais, papročiais ir tradicijomis. Greta pagrindinių ekspozicijų nuolat organizuojami įvairūs renginiai, parodos ir edukaciniai užsiėmimai.
Ignalinos krašto muziejus įsteigtas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2012 m. birželio 27 d. sprendimu, o lankytojams duris atvėrė 2012 m. spalio 6 d. Tuomet jame nebuvo nė vienos savo ekspozicijos, tad muziejaus erdves užpildė skolinti eksponatai. Pradžia buvo sudėtinga, bet jei dabar keliausite po Ignalinos apylinkes ir norėsite dar geriau pažinti šio ežerų ir miškų krašto papročius, kultūrą ir istoriją, apsilankykite čia įsikūrusiame Ignalinos krašto muziejuje.
Jį sudaro keletas ekspozicijų, parodančių senuosius Ignalinos krašto gyventojų papročius, amatus ir gyvenimo būdą. Etnografinėje ekspozicijoje išvysite įvairius XIX ir XX a. naudotus daiktus, įrankius ir prietaisus: senovinius lygintuvus, audimo stakles, kraičio skrynias, baldus ir daugybę kitų autentiškų namų apyvokos daiktų. Lankytojams nušviečiamas ir visas ano meto žmogui labai svarbaus augalo – lino – kelias nuo sėjos iki lovatiesės ar staltiesės. Galima pamatyti kaip atrodo patys linai ir iš jų išaustos drobės.
Ežerų krašte labai svarbus užsiėmimas – žvejyba. Jai skirtas detalus ir kruopščiai padarytas maketas, kuriame paaiškinami įvairūs senoviniai žvejybos būdai ir tai, kaip sugaunama žuvis padėdavo išgyventi šių apylinkių žmonėms.
Atskiras dėmesys – iš Ignalinos apylinkių kilusio profesionalaus fotografo Algio Jakšto nuotraukoms. Jo fotografijose įamžinti dešimtys paprastų šio krašto žmonių portretų. Apie nuotraukų autentiškumą ir jų skleidžiamą ypatingą nuotaiką byloja ir pats fotografijų parodos pavadinimas – „Senojo kaimo šiluma“.
Dar viena įdomi ir tikriausiai net kiek netradicinė ekspozicija – atkurta sovietų okupacijos metais veikusi metrikacijos salė. Joje galima pamatyti autentiškus ano meto baldus ir vestuvininkų drabužius. O sienas puošia šių laikų ( 2008 m. iki 2016 m. ) ir senesnių laikų (nuo 1925 m. iki 1987 m.) vestuvių nuotraukos, surinktos iš įvairių Ignalinos krašto vietų.
2016 metais atidaryta nauja ekspozicija, kurią sudaro senosios maldaknygės, šventųjų paveikslai ir liturginiai drabužiai, bei visuomenei pristatytas naujas eksponatas – senovinių monetų lobis.
Ignalinos krašto muziejus turi ir savo atskirą padalinį – Rojaus kaime įsikūrusį Adomo Hrebnickio memorialinį muziejų. Jis skirtas XIX a. pab. – XX a. pradžioje dirbusiam profesoriui, pomologui A. Hrebnickiui, visą savo gyvenimą skyrusiam vaismedžiams tyrinėti ir naujoms jų rūšims išvesti.
Ignalinos krašto muziejuje vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas – greta pagrindinių ekspozicijų nuolat organizuojami įvairūs renginiai, parodos ir edukaciniai užsiėmimai.
Virtualus turas po Ignalinos krašto muziejų
Muziejaus teikiamų paslaugų įkainiai
Išankstiniai užsakymai ekskursijoms priimami tel. +370 682 13 864.
Darbo laikas
ADMINISTRACIJA
Pirmadienis 8.00–17.00 val.
Antradienis 8.00–17.00 val.
Trečiadienis 8.00–17.00 val.
Ketvirtadienis 8.00–17.00 val.
Penktadienis 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.
EKSPOZICIJŲ IR PARODŲ LANKYMO LAIKAS
Pirmadienis – lankytojai neaptarnaujami
Antradienis 9.00–17.00 val.
Trečiadienis 9.00–17.00 val.
Ketvirtadienis 9.00–17.00 val.
Penktadienis 9.00–17.00 val.
Šeštadienis 10.00–16.00 val.
Šventinių dienų išvakarėse – viena valanda trumpiau.
Paskutinė mėnesio diena - sanitarinė diena - lankytojai neaptarnaujami
This is great. I will definitely come back.